آمار
  • تعداد کالا: 601
  • بازدید امروز: 195
  • بازدید دیروز: 333
  • بازدید کل: 178387
روش درست استفاده از کاندوم

روش درست استفاده از کاندوم

بدون شک نحوه استفاده از کاندوم بسیار ساده است و به نظر میرسه نیاز به آموزش خاصی نداره، با این حال نکات ریزی وجود داره که اگر رعایت نکنین ممکن حسابی به دردسر بیفتید! در ادامه به برخی نکات در رابطه با روش درست استفاده از کاندوم میپردازیم.

باز کردن پوشش

ابتدا مطابق شکل زیر، خیلی آهسته پوشش کاندوم رو از طرف لبه ی زیگ زاگی اون باز کنین. دقت کنین که در حین باز کردن پوسته، به کاندوم آسیب نزنین! حواستون باشه اگه همین یک کاندوم براتون مونده باشه و درست بازش نکنید خیلی تو ذوقتون میخوره!

مشاهده روش استفاده از کاندوم

تشخیص پشت و رو کاندوم

برای استفاده از کاندوم مردانه لازم که اول پشت و رو کاندوم رو تعیین کنین. با یک نگاه ساده میتونین متوجه بشید که کاندوم از کدوم طرف بار میشه. اگر در مکان تاریکی هستین که نمیتونین  کاندوم رو ببینین ، با لمس کردن میتونین بفهمین که کاندوم به کدوم طرف باز میشه. قبل از پوشیدن کاندوم، نباید اون رو بیش تر از نیم سانت باز کنید، این میتونه به کاندوم آسیب بزنه. اگرچه این آسیب ها با چشم قابل مشاهده نیست ولی خوب میدونین که برای عبور اسپرم، نیاز به شکاف در کاندوم نیست! اون اسپرم کوچولو از یک روزنه به اندازه مولکول هم میتونه رد بشه و کار دستتون بده!

نوک دخیره کاندوم

اطمینان پیدا کنین که نوک دخیره کاندوم رو به بیرون باشه. هر چند احتمالش کمه ولی ممکنه که موقع بسته بندی اشتباه شده باشه ، پس برای اطمینان کامل پیشنهاد میشه خودتون چک کنین. ضمنا استفاده از کاندوم با نوک ذخیره، امنیت رابطه شما رو افزایش میده.

نوک کاندوم رو فشار بدین تا هوای داخلش خالی بشه. این کار علاوه برکاهش احتمال پارگی کاندوم، فضایی بیشتری برای مایع منی درهنگام انزال باز میکنه. استفاده از کاندوم در شرایطی که هوای نوکش تخلیه نشده توصیه نمیشه!

آموزش روش استفاده از کاندوم

پوشیدن کاندوم بعد از نعوظ کامل

زمان استفاده از کاندوم باید در هنگام تحریک کامل آلت تناسلی و یا به اصطلاح نعوظ باشه. در اینجا اندازه آلت مهم نیست فقط باید در حالت نعوظ ( تحریک کامل) باشه. اگر هنوز به اندازه کافی تحریک نشدین و آلت کاملاً سفت نشده، صبر کنین تا  نعوظ کامل بشه و بعد ادامه مراحل رو طی کنین. در ضمن مراقب باشین که کاندوم نباید براتون تنگ یا گشاد باشه. استفاده از کاندوم تنگ احتمال پارگی کاندوم در واژن رو بالا میره و اگه گشاد باشه ممکن داخل واژن جا بمونه!

 کاندوم رو در جهت درست روی آلت تناسلی قرار بدین و به سمت انتهای آلت باز کنین( لازم نیست کاندوم به طور کامل باز بشه! ). ممکن در این مرحله متوجه بشین که کاندوم برعکس روی آلت قرار گرفته! در اینصورت فوراً کاندوم رو دور بندازین و یک کاندوم جدید باز کنین.

ممکن بپرسید چرا باید کاندوم نو رو دور بندازم؟

باید بدونین که اسپرم ها بر خلاف تصور عمومی، فقط در منی موجود نیستن ، بلکه در مایعی که قبل از انزال از آلت تناسلی در هنگام تحریک شدن خارج میشه هم وجود دارن و ممکن به صورت ناخواسته به مقام شامخ پدر بودن نائل بشین! جدا از اسپرم، بسیاری از  بیماری های جنسی هم از طریق مایع منی قابل انتقال هستن.

پس یادتون بمونه استفاده از کاندوم جدید در صورتی که در تشخیص جهت درست کاندوم اول اشتباه کردین ضروریه!

روش استفاده از کاندوم

استفاده از روان کننده

ممکن کاندوم شما روان کننده نداشته باشه، در اینصورت بهتره که برای کمک به لذت بیشتر شریک جنسیتون هم که شده از روان کننده بر پایه آب استفاده کنید. دقت کنین اگر لایه بیرونی کاندوم خشک باشه، احتمال پارگی کاندوم حین مقاربت هست.  در کل در استفاده از روان کننده ها افراط نکنین چون برای افزایش میل جنسی به اصطکاک نیاز دارید!

ضمنا خساست به خرج ندین و از چیز هایی مثل شامپو و روغن و این جور چیزها به عنوان روان کننده استفاده نکنین که هم به کاندوم آسیب میزنه و هم به همسرتون. در کل استفاده از کاندوم حاوی روان کننده در اغلب موارد کافیه.

حواستون به کاندوم باشه

حین مقاربت که خیلی گرم شدین کاندوم رو فراموش نکنین! در صورت پارگی احتمالی باید از روش های اورژانسی جلوگیری از بارداری کمک بگیرید. برای جلوگیری از سردرگمی و دست پاچگی بهتره این پلن B در دسترس باشه!

نحوه استفاده از کاندوم

نکات تکمیلی

√ کاندوم ها معمولا از جنس لاتکس ساخته میشن، پوست درصد کمی از افراد به لاتکس آلرژی دارن! در اینصورت استفاده از کاندوم با لاتکس طبیعی بهتره.

√ تاریخ انقضا کاندوم رو چک کنین.

√ اگر دوست ندارین از کاندوم مردانه استفاده کنین، همسر شما میتونه کاندوم زنانه رو امتحان کنه.

√ هرگز از یک کاندوم بیشتر از یکبار استفاده نکنین، حتی اگر با صابون شسته شده باشه!

√ کاندوم های فانتزی و خوش رنگ مثل کاندوم های عروسکی عمدتا جنبه تفریحی دارن و از نظر حفاظتی کامل نیستن.

√ روان کننده هایی که بر پایه آب نیستن، لاتکس کاندوم رو تخریب میکنن.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید